תיבת טקסט: אפילפסיה באנגלמן 
תיבת טקסט: לקבלת מידע נוסף בעברית 
בנושא אפילפסיה 
קישור לאתר אגודה ישראלית לאפילפסיה
EYAL - Epilepsy Organization of Israel
תיבת טקסט: אפילפסיה היא מצב נירולוגי הגורם מעת לעת להפרעה  ושינויים בפעילותו החשמלית של המוח.  שינויים אלו קרויים "התקף אפילפטי". 
אצל רוב ילדי אנג'למן יופיעו  התקפים אפילפטיים ,כשתחילתם בילדות המוקדמת, וסופם בדרך כלל בגיל העשרה.
תיבת טקסט: מבוסס על מאמרו של דר' טרי הוטשיסון (משנת 1997) 
"אפילפסיה בקרב ילדי אנג'למן"

 אפילפסיה היא מצב נירולוגי הגורם מעת לעת להפרעה בפעילותו החשמלית של המוח. פעילות תקינה של המוח מתאפשרת בעזרת מיליוני דחפים חשמליים זעירים המועברים מתאי עצב במוח לכל חלקי הגוף. במצב של אפילפסיה, ייתכנו הפרעות בדגם פעולה זו וקטיעתו הפתאומית ע"י התפרצויות של דחפים חשמליים חזקים בהרבה מן הרגילים, שבכוחם לגרום לאבדן הכרה או להשפיע על תנועות ותחושות. שינויים אלו קרויים "התקף אפילפטי". 
התקפים אפילפטיים מופיעים אצל רוב ילדי אנג'למן, כשתחילתם בילדות המוקדמת, וסופם בד"כ בגיל העשרה. תיתכן תחילה תקופה שבה קשה להשתלט על ההתקפים, עד למציאת האיזון התרופתי המתאים. במקרים קיצוניים הטיפול התרופתי אינו פותר את הבעיה ויש הפונים לדיאטה קטוגנית או אף לפתרון כירורגי.  מחקרים מצביעים על כך שילדים שאצלם המחיקה בכרומוזום 15 היא גדולה יחסית, סובלים בדרך כלל מהתקפים קשים יותר מאשר ילדים שאצלם המחיקה קטנה יותר או שקיים אצלם שינוי גנטי אחר הגורם לתסמונת אנג'למן. 
הכלי העיקרי לאבחון של התקף אפילפטי, מלבד תרשים ה EEG  
הוא ההיסטוריה של הילד. ללא הכרת ההיסטוריה הרפואית של הילד, האבחון והטיפול אינם אפשריים! לפעמים סובלים הילדים מאירועים שאינם אפילפטיים ממש, ולצורך האבחון חשוב לדעת מהוא הרקע שקדם לתופעה ובאיזה מצב אירע: ערנות או שינה, מצב של שעמום או גירוי יתר, כעס, ישיבה או עמידה וכדו'.  
ידוע שהתכווצויות מרבות להתרחש במצב הביניים שבין ערנות לשינה, אך הן בהחלט יכולות להפתיע בכל עת. חום וחוסר שינה הם בין הגורמים הממריצים אירועים אלו. 
התכווצויות אמיתיות בד"כ מתרחשות "כרעם ביום בהיר".
לעומתם, אירועים הבאים בעקבות גירוי מסוים, יתכן ואינם אפילפטיים ממש. 
חשוב לשמור על ראש פתוח בכל הקשור לאבחון ההתכווצויות: בדיוק כשחשבת שלמדת את ילדך, אז משתנה סוג ההתקף ממנו הוא סובל ושוב אינך בטוח כיצד להגיב!
תיבת טקסט: TEVALIFE
 אתר נבחר בעברית 
בתחום הבריאות

אפילפסיה באנגלמן

סוגי ההתקפים

תרשים EEG

טיפול תרופתי לאפילפסיה

דיאטה קטוגנית

מפת האתר